Základní škola a Mateřská škola
Sepekov

Základní škola a Mateřská škola Sepekov, budova ZŠ 

Základní škola

Mateřská škola

Družina

Školní jídelna

Jídelníček

Kontakty 


Kontakty

Telefon: 380 426 469

Mobil: 607 050 417

e-mail: machovav@zssepekov.cz
 


Učitelky mateřské školy

Mgr. Věra Máchová
e-mail: machovav@zssepekov.cz

Romana Kotalíková

Miluše Stejskalová

Petra Rygálová

e-mail: ucitelky.ms@zssepekov.cz


Provoz mateřské školy

Provoz školky je od 6:15 do 16:15 hodin.


Poplatky

Mateřská škola: 200 Kč měsíčně.


Počty žáků

Pro školní rok 2021-2022 je zapsáno 44 dětí, z toho 3 děti dvouleté.

Děti jsou rozděleny do dvou tříd dle věku:

„Broučci“ – učitelky Miluše Stejskalová, Petra Rygálová

„Berušky“ – učitelky Romana Kotalíková, Mgr. Věra Máchová


 


Archiv MŠ


Milé děti a milí rodiče.

Ani nouzový stav a vaše absence nám nebere elán do práce a s chutí nám vlastní jsme se pustily do realizace proutěného domečku. Nádherné proutky od Vojtíška jsme dle nastudovaných návodů namočily na týden do vody. Na Zelený čtvrtek jsme zahájily výkopové a přípravné práce. Už jen zapíchat proutky, až bude trochu méně sluníčka.
Chtěly jsme si počkat se sadbou na chladnější počasí a opravdu jsme se dočkaly. V úterý se ochladilo tak, že nám při sázení i sněžilo. Proutky jsme zasadily a propletly, jak nejlépe jsme uměly.
Teď už jen budeme zalévat a čekat, kolik proutků se ujme a přežije léto. Snad z vrbového domečku budete mít také takovou radost jako my a brzy si jej užijete.
Foto
Vaše paní učitelky.


Zábava na doma

Milé děti ze třídy Broučků a Berušek, všechny vás moc zdravíme a těšíme se, až se společně zase ve školce sejdeme.
Prosíme rodiče, pošlete nám obrázky nebo vyfocené výrobky na adresu ucitelky.ms@zssepekov.cz.
Udělají nám velkou radost. A pokud je nemůžete poslat, přineste je do školky (nechat je můžete ve vestibulu školky v době od 7 do 13hod.).
Z obrázků a výrobků si potom uděláme výstavku.
Vaše paní učitelky

Ke stažení:
Zábava na doma:
Textový dokument (word) nebo prezentace (pdf).


Dokumenty k zápisu:

Manuál...zde

Kritéria k přijetí...zde

Žádost o přijetí...zde

Zápisní list...zde

Očkování...zde

Tiskopisy k zápisu je možné vyzvednout ve vestibulu Mateřské školy Sepekov v době od 7 – 13 hodin.


Uzavření Mateřské školy Sepekov

Na základě rozhodnutí zřizovatele bude mateřská škola od 16.3.2020 až do odvolání uzavřena.


Čtvrteční cvičení

Každý čtvrtek děti z mateřské školky ze Sepekova protahují svá tělíčka v tělocvičně místní ZŠ. Jako správní sportovci se přivítáme našim pokřikem „krokodýli krokodýli jedou“, řádně zahřejeme svaly při rozcvičce. Během zahřívacích koleček nám Míša připraví bloky s náčiním. Každá hodina je zaměřena na jiné náčiní. Mezi jednotlivými cvičeními máme i pauzy na pití. Každé cvičení končíme nějakou hrou např. na Mrazíka, rybičky rybáři jedou, autobusy...
Po relaxačním cvičení a našem pokřiku zakončíme s úsměvem hodinu.
Gabriela Krahulová


Maškarní rej ve školce

V úterý 25.2. bylo ve školce rušno. Děti přicházely do školky s velkým tajemstvím, které měly ukryté v taškách.
Po svačině se třídy zaplnily pohádkovými bytostmi a filmovými hrdiny. Začal „maškarní rej“. Maškarní průvod zavítal i do školní jídelny. Děti navštívila „Červená Karkulka s vlkem“, která nesla babičce víno a bábovku. Protože Karkulka babičku nenašla, tak si na bábovičkách pochutnaly děti.
Foto


Už vím, čím budu až vyrostu

Ve druhé a třetím únorovém týdnu děti získávaly poznatky o různých zaměstnáních a řemeslech. Nejprve si děti zahrály „na pekaře“ a upekly si housky ze špaldové mouky.
Při hře „na truhláře“ v našich dílničkách se děti seznámily s prací s dětskou pilou, smirkovým papírem a výsledkem tohoto snažení bylo dřevěné pexeso a obrázky nakreslené na dřevě. Také navštívili dílny a kovárnu místního ZOD. Všichni si vyzkoušeli sednout za volant velkého Ceise, polekali se zvuku bucharu a jako odměnu nakreslili obrázky pro „opraváře“.
Aby děti věděly co obnáší práce „výpravčího“ vypravily se na zdejší vlakové nádraží, kde jim ochotná paní výpravčí vše objasnila. Další den je přivítala na zdejší poště paní „poštmistrová“. Dětem pomohla poslat dopis kamarádům a obdarovala všechny děti drobnými dárky. Ve čtvrtek na nás čekala milá paní „kadeřnice“. Děti si vyzkoušely křesla na stříhání, mytí hlavy, pozorovaly kadeřnici při práci. Poslední návštěva patřila budově obecního úřadu. Přivítala nás paní starostka se svými spolupracovnicemi a ochotně nám ukázaly obřadní síň, kanceláře, vlajku a znak městyse.
FotoVánoce ve školce

Příprava na Vánoce - pečení cukroví, výzdoba školky a vánoční nadílka.
Foto


Výlet za zvířátky

Ve čtvrtek jsme se vypravili do lesa za zvířátky s taškou plných dobrot od dětí.
Foto


Mateřská škola Sepekov bude v době od 23.12. – 3.1.2020 uzavřena.


Mikulášská nadílka ve školce

V úterý 3.12. zavítal do školky Mikuláš s čertem a andělem. Všem hodným dětem přinesl dárek.
Foto


Cirkus ve školce

V pátek 21. 10. přijel cirkus se zvířátky do školky. Děti měly možnost vidět i vystoupení s tříměsíčním nosálem červeným, kterého si ti odvážní mohli na závěr pohladit.
Foto


Divadlo ve školce

V úterý 15.10 přijelo za dětmi do školky divadélko „Zvoneček“ s pohádkou „Červená Karkulka“.
Po představení půjčili dětem loutky a děti si samy mohly vyzkoušet hrát pohádku.
Foto


Archivní příspěvky


Hasiči ve školce

V pátek 14. června k nám do školky přijeli hasiči. Nelekejte se, nehořelo u nás, to jenom hasiči z Milevska přijeli na návštěvu. Dětem ukázali auta, vybavení a výstroj. Každý si mohl vyzkoušet hasičskou helmu, rukavice, nehořlavý oblek a vysílačku. Děti byly jako myšky. Díky krásnému teplému počasí vytáhli hasiči hadici na zahradu přes plot a děti si užily pořádnou sprchu. Všichni byli mokří od hlavy až k patě, ale šťastní a spokojení. Moc děkujeme hasičskému záchrannému sboru z Milevska za krásné dopoledne.
Foto


Výlet do zemědělského muzea Netěchovice

V pátek 31.5.2019 jsme jeli na výlet do Netěchovic. Děti si upekly obilnou placku,vyzkoušely si výmlat obilí cepem, mletí mouky na kamenném mlýnku, staraly se o zvířátka. Největším zážitkem byl pobyt v agrohopsáriu.
Foto


Seznam přiatých dětí do MŠ pro rok 2019-2020 (pdf)...zde

Návštěva myslivce ve školce

Ve čtvrtek 30.4. zavítala do mateřské školy paní Lucie Pecková- členka mysliveckého spolku Sepekov, aby děti seznámila s prací myslivců a s lesními zvířaty. Děti si mohly pohladit kůži divokého prasete, lišky,jezevce, viděly zuby a čelist divokého prasete, poznávaly stopy zvířat. Poznávaly i lesní ptáky.
Za poutavé vyprávění paní Peckové moc děkujeme a už se těšíme na další setkání.
Foto


Evidenční list dítěte MŠ.pdf
Kriteria pro přijetí do MŠ Sepekov.docx
Žádost o přijetí 2019-2020.doc
 


Cirkusové vystoupení se zvířátky

V úterý 16.4. navštívili školku manželé Paldusovi. Představili se nám spolu se svými zvířecími pomocníky. Kromě medvídka mývala, kterého si mohly děti pohladit, jsme se dozvěděly spoustu zajímavostí o životě medvídka- čím se živí, co má nejraději. Své artistické kousky s nožem a skleničkami nám ukázal pan Zdeněk. Cvičení pejskové Honzík a Toník nám ukázali, jak bravurně zvládají překážkovou dráhu. Králík a veverka dětem ukázali malá kouzla zmizení. Děti měly možnost si také vyzkoušet jednoduchá kouzla. Šlo o příjemné zpestření dopoledne pro děti.
Foto


Zdobení pomlázkovníku

V pátek 12.4. jsme se s dětmi vypravili ke Kulturnímu centru v Sepekově na náměstí, abychom na připravený pomlázkovník za pomoci paní Krahulové a místostarosty pana Hejny zavěsili vyrobená vajíčka. V dílničkách jsme ještě vyrobili z březových špalíků zaječí rodinku, pro kterou nám ochotný pan Šimeček vyrobil zahrádku. Jak se nám to povedlo uvidíte na náměstí nebo na přiložených fotografiích. Nakonec děti dostaly sladkou odměnu a dárek, který si odnesly do školky. Ve školce na ně čekalo ještě jedno překvapení- zmrzlina od paní Krahulové.
Foto


Hrátky Zdravé 5

Hrátky Zdravé 5 je program pro mateřské školy plný her o správné výživě. Pohádkový příběh o Evičce a Péťovi, kteří naleznou společně s partou Zdravé 5 cestu ke zdraví. Pásmo bylo protkáno interaktivními praktickými úkoly, do kterých se zapojily jako aktéři příběhu všechny děti. I ty nejmenší si otestují a obohatí své znalosti o potravinách (ochutnávaly zeleninu a mohly vytvářet ze zeleniny obrázky).
Na konci programu jsme získali plakát s výživovým talířem a obrázkem dětského těla znázorňujícím vliv určitých potravin na jednotlivé části těla.
Foto


Maškarní rej ve školce

V úterý 19. 2. se ve školce konal maškarní rej, třídy byly plné pohádkových postaviček. Po svačině pokračoval rej v tělocvičně, jednotlivé postavičky se všem představovaly, zazpívaly si a zatancovaly. Nakonec jako každý rok šel průvod navštívit naše kuchařky do kuchyně a všichni dostali sladkou odměnu.
Foto


Návštěva knihovny

Děti z oddělení „Berušek“ zavítaly 6. 2. 2019 do místní knihovny, se zájmem si jí prohlédly a poslechly pohádku „O strakatém telátku“. Vypůjčily si knihy do školky a slíbily, že při příští návštěvě přinesou obrázky k přečtené pohádce.
Foto
V pátek se děti z oddělení „Berušek i Broučků“ vypravily do knihovny v základní škole. Moc se jim tam líbilo, vyzkoušely si sesezení v sedacích vacích a „královském křesle“. Poslechly pohádku „O zlé koze“. Už se těší na další návštěvu.
Foto


Stavitel města

Lektorka Malé technické univerzity přijela za dětmi se vzdělávacím programem „ Stavitel města“. S dětmi si vyprávěla o městě, stavěly z Lega budovy a pak je dle předlohy umístily na mapu. Poznávaly mapy, překreslovaly do mapy budovy. Na závěr obdržely titul „Stavitel města“.
Foto


Vánoční nadílka ve školce

V pondělí 17 .12. se rozsvítily stromečky ve třídách a děti se radovaly z dárků.
Radost dětí byla veliká, děkujeme rodičům – Davidovi Komárkovi, Janovi Burdovi, Martinovi Stejskalovi, Michaele Kalinové, kteří přispěli na nákup dárků. Též děkujeme spolužákům paní Kateřiny Law, kteří školce věnovali nevyčerpané peníze ze setkání třídy. Dále bychom chtěli poděkovat ZVVZ Milevsko za prostředky na nákup Lega, které mají děti opravdu rady, rozvíjí zájem dětí o techniku,kladný vztah k práci, pracovní dovednosti a schopnosti.
Foto


Uzavření mateřské školy

Mateřská škola bude v době od 23. 12. 2018 do 2. 1. 2019 uzavřená.
Provoz bude od 3. 1. 2019.


Mikuláš ve školce

Už 4. prosince přišel za dětmi do školky Mikuláš, anděl a čertice s velkou nůší plnou dárků. Za hezkou básničku či písničku dostal každý dárek, který si odnesl domů. Druhý den hned od rána všichni vyprávěli o překvapení v balíčku: „Paní učitelko, představte si, že tam bylo i uhlí."
„To asi Mikuláš ví, že trošku zlobíte.“
Foto


Martin na bílém koni

Letos jako vloni čekáme na Martina na bílém koni, protože se bojíme, že i letos nám přiveze jen bláto,tak jsme si ho ve školce vyrobili a nalepili i spoustu vloček. A protože ke svátku patří i dobroty, upekli jsme s dětmi Svatomartinské rohlíčky.
„To byla dobrota, škoda, že nebylo na přidání!“
Foto


Poník ve školce

Ve čtvrtek 18.10.2018 přišla za dětmi na školní zahradu chovatelka Lucie Kortanová se svým poníkem. Seznámila děti jak se mají chovat, aby si mohly poníka pohladit a potom se i svést. Děti měly připravenou mrkev jako odměnu pro poníka.
Foto


Zábavný pořad – první pomoc

V úterý navštívil děti ve školce záchranář s medvědem Teodorem, který si zlomil nohu. Děti se hravou formou seznámily s první pomocí, s druhy poranění a volání záchranné služby. Měly možnost dát první pomoc svému plyšovému kamarádovi.
Foto


Pojď hrát hokej

V úterý přišel děti do školky navštívit hokejový trenér z HC Milevsko 2010 s písničkou „pojď hrát hokej“. Přinesl výzbroj hokejistů, děti si mohly vše vyzkoušet. Dětem se to moc líbilo, a nejraději by všichni hned hrály hokej. Tak je pozval na ukázkovou hodinu, která se koná 19. 9. 2018 v 16.30 hodin na zimním stadionu v Milevsku.
Foto


Traktor

V pátek jsme vyšli ze školky a jaké překvapení. Pod okny školy stál traktor autoškoly a kolem něj žáci ze školy. Nemohli jsme odolat, šli se podívat blíže, abychom si ho prohlédli. Jaké bylo překvapení, když nám učitel odborného výcviku nabídl, že odvážlivce sveze. Jízda traktorem byla pro děti velkým zážitkem. Když už jsme byli na školní zahradě, šli jsme ochutnat ovoce, které dětem ochotně trhala i paní ředitelka Nováková. Ochutnali jsme i rajčata z naší zahrádky, které děti samy od semínka pěstovaly a o to více nám chutnalo. Do školky nás zahnal déšť a ve třídě jsme si vyprávěli o nevšedním zážitku z jízdy traktorem.
foto


První den ve školce

Po prázdninách se ve školce setkali nejen kamarádi z loňského roku, ale přivítali jsme i nové kamarády ve třídě Broučků. Milým překvapením pro děti bylo nové vybavení dětských šaten, ale také ve třídách relaxační koutky.
Foto


Dopoledne s myslivci

Ve čtvrtek 21.6. nás čekalo na školní zahradě velké překvapení. Navštívily nás členky I. Mysliveckého spolku žen „DIANA“.
Děti se nejprve postaraly o srnečka, donesly mu seno a pověděly, kdo se o něj v lese v zimě stará a čím se živí .Následovalo určování názvů lesní zvěře a stop dle obrázku rytých ve dřevě. Tiskly si lesní zvířata, pomáhaly maminkám hledat mláďata.
Nejvíce děti zaujala hra na různé velikosti vorlic, ukázka vypreparovaných zvířat, vábničky a drsnosrstý jezevčík.
Děkujeme členkám za krásné a poučné dopoledne a těšíme se na další shledání.
Foto


Sportovní hry mateřských škol v Milevsku

Ve čtvrtek 31. 5 se deset dětí z oddělení Berušek zúčastnilo IX. ročníku sportovních mateřských škol. Soutěžilo se v 5 disciplínách, sportovní výkony všech družstev byly výborné, a tak si všichni závodníci kromě dobré svačiny, odnesli i batůžek plný dárků, mohli si prohlédnout auta a vybavení záchranných složek.
Foto


Výlet do zoo

Letos jsme svátek dětí oslavili v ZOO v Hluboké nad Vltavou. I když nám trošku pršelo, tak jsme si výlet za zvířátky užili. Mohli jsme si vyzkoušet pláštěnky, zhledli jsme pohádku „ Mauglí“, pochutnali si na dobrotách od maminek , koupili dárek a cestou do školky jsme si vyzkoušeli, jak se spí v autobuse.
Foto


Maškarní rej ve školce

V úterý dopoledne se ve školce konal maškarní rej. Děti i dospělí se převlékli do masek a v tělocvičně se konal rej masek, navštívil nás i klaun , brouček, koza přinesla dětem dobroty z trhu, pejsek s kočičkou upekli dort. Na pomoc přispěchali záchranáři,aby ošetřili pejska, který snědl dort. Maškarní průvod zavítal i do kuchyně.
Foto


Vánoční nadílka ve školce

Vánoční nadílka ve školce byla už 19. 12., rozsvícené stromečky a dárky pod stromečkem rozzářily očíčka všech dětí. Zazpívali jsme stromečku koledy a dali se do rozbalování dárků. Děkujeme rodičům, kteří přispěli k radostné atmosféře ve třídách – Davidovi Komárkovi, Pavlovi Burdovi, Martinu Stejskalovi, Michaele Kalinové, Pavlíně Dědičové, Zemědělské Farmě Veto Veselíčko.
Foto


Příprava vánoční nadílky

K Vánocům patří i pečení cukroví, tak i školkou se nesla vůně cukroví, které děti samy pekly.
Foto

Čistíš si správně zoubky

V pátek 1. prosince do školky zavítaly studentky lékařské fakulty- stomatologie s pohádkou o nemocném zoubku. Dětem ukázaly správné čištění zoubků a samy se děti přesvědčily, zda si zoubky dobře čistí. /foto/


Rozsvícení stromečku v areálu školky

Půjdem spolu do Betléma a jiné koledy si děti zazpívaly u jesliček v areálu mateřské školy. Odměnou jim bylo rozsvícení stromečku, který je předzvěstí blížících se Vánočních svátků. /foto/


Mikuláš ve školce

„Mikuláš, copak je to vlastně zač? Je to hodný děda s vousy, nosí knihu, děti zkouší, jestli umí básničku a zazpívat písničku.“ V pondělí 4. prosince zavítal do školky Mikuláš, čert a Anděl. Za hezkou básničku či písničku děti dostaly dáreček, a protože jsme byli všichni hodní, nikdo se nebál /foto/


A prý, že letos nenarostly…

Takovou úrodu sklidily děti na záhonku u Základní školy pouze ze třech zasázených brambor. Při práci si zazpívaly „Kutálí se brambora“ a jiné písničky. Společně si brambory připravily (omyly, uvařily) ke společné ochutnávce. Jak chutnaly, vystihují slova jednoho jedlíka „To byla dobrota, lepší než řízek“.
FotoArchivní příspěvky