Zdravé stravování

Zdravé stravování 2

Do školky nás přijela navštívit paní Bc. Linda Schaffarz, která dětem přiblížila téma zdravého stravování. Děti si od paní Schaffarz vyslechly pohádku o skřítkovi Vítkovi, který se nechal zlákat od zlomyslné lišky.

Skřítek Vítek věděl, že jíst nezdravé potraviny není pro tělo dobré, ale liška ho dokázala přemluvit, aby ochutnal. Vítek si pak pochutnával na čokoládě, cukrovinkách a sladkých nápojích. A aby toho nebylo málo, liška Vítka přemluvila, aby místo běhání po lese sedl k telefonu a hrál hry. Skřítek Vítek naštěstí brzy pochopil, že jíst nezdravé potraviny a vyhledávat hry na telefonu není pro jeho tělo dobré.
Lepší je běhat po lese a užívat si krás přírody. Nakonec se děti za pomoci básniček učily rozeznávat zdravé a nezdravé potraviny.

Datum vložení: 7. 3. 2024 13:03
Autor: VM