Základní škola a Mateřská škola Sepekov

Motto: Tahle škola je naše

 

Základní škola

Mateřská škola

Družina

Školní jídelna

Kontakty 


Kontakty

Telefon: 380 426 469

Mobil: 607 050 417

e-mail: ms.sepekov@seznam.cz


Učitelky mateřské školy

Mgr. Věra Máchová

Jaroslava Kolčabová

Miluše Stejskalová


Provoz mateřské školy

Provoz školky je od 6:15 do 16 hodin.


Poplatky

Mateřská škola: 200 Kč měsíčně.


Zápis do 1. třídy

pátek 5. 4. 2019 od 15 do 18 hod,
sobota 6. 4. 2019 od 9 do 11 hod.


Počty žáků

Pro školní rok 2017/2018 je zapsáno do mateřské školy 46 dětí ve věku dva až šest let, děti jsou rozděleny do dvou tříd.


Mateřská škola Sepekov


Vánoční nadílka ve školce

V pondělí 17 .12. se rozsvítily stromečky ve třídách a děti se radovaly z dárků.
Radost dětí byla veliká, děkujeme rodičům – Davidovi Komárkovi, Janovi Burdovi, Martinovi Stejskalovi, Michaele Kalinové, kteří přispěli na nákup dárků. Též děkujeme spolužákům paní Kateřiny Law, kteří školce věnovali nevyčerpané peníze ze setkání třídy. Dále bychom chtěli poděkovat ZVVZ Milevsko za prostředky na nákup Lega, které mají děti opravdu rady, rozvíjí zájem dětí o techniku,kladný vztah k práci, pracovní dovednosti a schopnosti.
Foto


Uzavření mateřské školy

Mateřská škola bude v době od 23. 12. 2018 do 2. 1. 2019 uzavřená.
Provoz bude od 3. 1. 2019.


Mikuláš ve školce

Už 4. prosince přišel za dětmi do školky Mikuláš, anděl a čertice s velkou nůší plnou dárků. Za hezkou básničku či písničku dostal každý dárek, který si odnesl domů. Druhý den hned od rána všichni vyprávěli o překvapení v balíčku: „Paní učitelko, představte si, že tam bylo i uhlí."
„To asi Mikuláš ví, že trošku zlobíte.“
Foto


Martin na bílém koni

Letos jako vloni čekáme na Martina na bílém koni, protože se bojíme, že i letos nám přiveze jen bláto,tak jsme si ho ve školce vyrobili a nalepili i spoustu vloček. A protože ke svátku patří i dobroty, upekli jsme s dětmi Svatomartinské rohlíčky.
„To byla dobrota, škoda, že nebylo na přidání!“
Foto


Poník ve školce

Ve čtvrtek 18.10.2018 přišla za dětmi na školní zahradu chovatelka Lucie Kortanová se svým poníkem. Seznámila děti jak se mají chovat, aby si mohly poníka pohladit a potom se i svést. Děti měly připravenou mrkev jako odměnu pro poníka.
Foto


Zábavný pořad – první pomoc

V úterý navštívil děti ve školce záchranář s medvědem Teodorem, který si zlomil nohu. Děti se hravou formou seznámily s první pomocí, s druhy poranění a volání záchranné služby. Měly možnost dát první pomoc svému plyšovému kamarádovi.
Foto


Pojď hrát hokej

V úterý přišel děti do školky navštívit hokejový trenér z HC Milevsko 2010 s písničkou „pojď hrát hokej“. Přinesl výzbroj hokejistů, děti si mohly vše vyzkoušet. Dětem se to moc líbilo, a nejraději by všichni hned hrály hokej. Tak je pozval na ukázkovou hodinu, která se koná 19. 9. 2018 v 16.30 hodin na zimním stadionu v Milevsku.
Foto


Traktor

V pátek jsme vyšli ze školky a jaké překvapení. Pod okny školy stál traktor autoškoly a kolem něj žáci ze školy. Nemohli jsme odolat, šli se podívat blíže, abychom si ho prohlédli. Jaké bylo překvapení, když nám učitel odborného výcviku nabídl, že odvážlivce sveze. Jízda traktorem byla pro děti velkým zážitkem. Když už jsme byli na školní zahradě, šli jsme ochutnat ovoce, které dětem ochotně trhala i paní ředitelka Nováková. Ochutnali jsme i rajčata z naší zahrádky, které děti samy od semínka pěstovaly a o to více nám chutnalo. Do školky nás zahnal déšť a ve třídě jsme si vyprávěli o nevšedním zážitku z jízdy traktorem.
foto


První den ve školce

Po prázdninách se ve školce setkali nejen kamarádi z loňského roku, ale přivítali jsme i nové kamarády ve třídě Broučků. Milým překvapením pro děti bylo nové vybavení dětských šaten, ale také ve třídách relaxační koutky.
Foto


Dopoledne s myslivci

Ve čtvrtek 21.6. nás čekalo na školní zahradě velké překvapení. Navštívily nás členky I. Mysliveckého spolku žen „DIANA“.
Děti se nejprve postaraly o srnečka, donesly mu seno a pověděly, kdo se o něj v lese v zimě stará a čím se živí .Následovalo určování názvů lesní zvěře a stop dle obrázku rytých ve dřevě. Tiskly si lesní zvířata, pomáhaly maminkám hledat mláďata.
Nejvíce děti zaujala hra na různé velikosti vorlic, ukázka vypreparovaných zvířat, vábničky a drsnosrstý jezevčík.
Děkujeme členkám za krásné a poučné dopoledne a těšíme se na další shledání.
Foto


Sportovní hry mateřských škol v Milevsku

Ve čtvrtek 31. 5 se deset dětí z oddělení Berušek zúčastnilo IX. ročníku sportovních mateřských škol. Soutěžilo se v 5 disciplínách, sportovní výkony všech družstev byly výborné, a tak si všichni závodníci kromě dobré svačiny, odnesli i batůžek plný dárků, mohli si prohlédnout auta a vybavení záchranných složek.
Foto


Výlet do zoo

Letos jsme svátek dětí oslavili v ZOO v Hluboké nad Vltavou. I když nám trošku pršelo, tak jsme si výlet za zvířátky užili. Mohli jsme si vyzkoušet pláštěnky, zhledli jsme pohádku „ Mauglí“, pochutnali si na dobrotách od maminek , koupili dárek a cestou do školky jsme si vyzkoušeli, jak se spí v autobuse.
Foto


Maškarní rej ve školce

V úterý dopoledne se ve školce konal maškarní rej. Děti i dospělí se převlékli do masek a v tělocvičně se konal rej masek, navštívil nás i klaun , brouček, koza přinesla dětem dobroty z trhu, pejsek s kočičkou upekli dort. Na pomoc přispěchali záchranáři,aby ošetřili pejska, který snědl dort. Maškarní průvod zavítal i do kuchyně.
Foto


Vánoční nadílka ve školce

Vánoční nadílka ve školce byla už 19. 12., rozsvícené stromečky a dárky pod stromečkem rozzářily očíčka všech dětí. Zazpívali jsme stromečku koledy a dali se do rozbalování dárků. Děkujeme rodičům, kteří přispěli k radostné atmosféře ve třídách – Davidovi Komárkovi, Pavlovi Burdovi, Martinu Stejskalovi, Michaele Kalinové, Pavlíně Dědičové, Zemědělské Farmě Veto Veselíčko.
Foto


Příprava vánoční nadílky

K Vánocům patří i pečení cukroví, tak i školkou se nesla vůně cukroví, které děti samy pekly.
Foto

Čistíš si správně zoubky

V pátek 1. prosince do školky zavítaly studentky lékařské fakulty- stomatologie s pohádkou o nemocném zoubku. Dětem ukázaly správné čištění zoubků a samy se děti přesvědčily, zda si zoubky dobře čistí. /foto/


Rozsvícení stromečku v areálu školky

Půjdem spolu do Betléma a jiné koledy si děti zazpívaly u jesliček v areálu mateřské školy. Odměnou jim bylo rozsvícení stromečku, který je předzvěstí blížících se Vánočních svátků. /foto/


Mikuláš ve školce

„Mikuláš, copak je to vlastně zač? Je to hodný děda s vousy, nosí knihu, děti zkouší, jestli umí básničku a zazpívat písničku.“ V pondělí 4. prosince zavítal do školky Mikuláš, čert a Anděl. Za hezkou básničku či písničku děti dostaly dáreček, a protože jsme byli všichni hodní, nikdo se nebál /foto/


A prý, že letos nenarostly…

Takovou úrodu sklidily děti na záhonku u Základní školy pouze ze třech zasázených brambor. Při práci si zazpívaly „Kutálí se brambora“ a jiné písničky. Společně si brambory připravily (omyly, uvařily) ke společné ochutnávce. Jak chutnaly, vystihují slova jednoho jedlíka „To byla dobrota, lepší než řízek“.
Foto