Beseda se spisovatelem

Beseda se spisovatelem 1

Ve středu 27. března žáci 3. a 4. třídy přivítali ve škole spisovatele Zdeňka Kláska, autora pohádkových knih, které jsou zasazené do různých míst v Jihočeském kraji.

Rodák z Prahy, žijící v současné době v Milevsku, nám vyprávěl o tom, jak pohádkové knihy vznikaly, kde získával inspiraci a co pohádky spojuje s konkrétními místy našeho kraje. Žáci měli také možnost si prohlédnout autorovy knihy. Po poutavém vyprávění následovala malá soutěž, ve které si žáci ověřili své znalosti klasických pohádek. Vítězové si odnášeli knihu s podpisem spisovatele. Na závěr autor odpovídal na rozmanité otázky svých zvídavých posluchačů. Někteří žáci si na besedu přinesli svou vlastní knihu, kterou jim autor podepsal, další žáci si knihy na místě koupili.
Protože byl o pohádkové knížky velký zájem, autor přislíbil jejich dodání dalším čtenářům.

Autor: EK