Exkurze Chýnovská jeskyně, Červená Lhota

Exkurze Chýnovská jeskyně, Červená Lhota 1

Ve středu 15. června se žáci 1., 2. a 3. třídy vypravili na exkurzi do Chýnovské jeskyně, která je nejstarší zpřístupněnou jeskyní v Čechách. Na trase dlouhé 220 metrů je čekalo 400 kamenných schodů a cesta úzkými chodbami.

Prošli se po Čertových schodech, obdivovali barevné stěny jeskyně, v Kapli svatého Vojtěcha si poslechli část Toccaty a fugy d moll od J. S. Bacha, zastavili se u Purkyňova jezírka, vystoupili k Dračí hlavě i ohništi Čarodějnic a pro štěstí si sáhli na kamenného čerta. Nakonec si před výstupem z jeskyně prohlédli obrázky mnoha druhů netopýrů.

Po krátkém odpočinku děti čekala návštěva pohádkového zámku Červená Lhota. Při prohlídce zvládly plnit úkoly, odhadovaly, které předměty jsou v komnatách nejstarší, ale nejvíce je zajímala pověst o tom, proč jsou stěny zámku Červená Lhota červené. Děti si odvezly kromě upomínkových předmětů také plno nových zážitků.

Autor: EK