Pasování prvňáčků na čtenáře

V pondělí 6. června 2022 proběhlo v sepekovské knihovně pasování prvňáčků na čtenáře. V knihovně prvňáčky přivítala knihovnice Marie Mikešová a matrikářka Ivana Šťastná přečetla dětem úryvek z Ferdova slabikáře od Ondřeje Sekory.

Všichni žáci byli starostkou Pavlínou Bambuškarovou slavnostně pasováni na čtenáře. Pro každého prvňáčka byla připravena taštička dárkových předmětů. S rozzářenýma očima vytahovali žáci z taštičky knihu Dubánek a tajný vzkaz od Kláry Smolíkové, ze které každý přečetl krátkou ukázku. Všichni prokázali, že jsou skutečnými čtenáři. Však také dostali průkazku do sepekovské knihovny a stali se tak oficiálními čtenáři Městyse Sepekov.
Teď si každý prvňáček může na prázdniny půjčit řadu zajímavých knih a zdokonalovat se ve čtení.

Autor: PM