Polytechnická výchova Písek

Polytechnická výchova Písek 1

V říjnu se postupně žáci 5. až 9. třídy vypravili na polytechnickou výchovu do Domu dětí a mládeže v Písku. Seznámili se s technologií budoucnosti, 3D tiskem, který zažívá rozmach využití například v automobilovém a leteckém průmyslu nebo ve zdravotnictví pro výrobu obtížně vyrobitelných komponent.

Zjistili, proč jsou výrobky z 3D tiskárny lehké, jaká je jejich cena, vysvětlili si princip tisku a zkusili si vytvořit v počítači vlastní modely sloužící jako podklad pro tisk.
Ve druhé části se věnovali robotice a rozmachu jejího využití v mnoha odvětvích lidské činnosti, např. v automobilovém průmyslu, logistice e-shopů nebo ve stavebnictví k testům odolnosti budov vůči zemětřesení. Ukázali si druhy robotických stavebnic, zjistili, že robot je hlavně software, který vykonává zadané příkazy a sestavili si vlastního robota, kterého se naučili ovládat.
Děti celý program moc bavil, živě se zapojovaly do diskuse a domů odjížděly s mnoha cennými poznatky z oblasti polytechniky.

Autor: PK a MK