Předvánoční Praha, 7., 8. a 9. třída

Předvánoční Praha, 7., 8. a 9. třída 1

Ve středu 7. prosince se žáci 7., 8. a 9. třídy vypravili vlakem na exkurzi do Prahy. Program byl velmi nabitý. Nejprve čekala žáky prohlídka Muzea alchymistů a mágů staré Prahy. Zde měli možnost nahlédnout pod pokličku kotlů rudolfínských alchymistů.

Všichni se se zaujetím ponořili do moudrých textů o alchymistech, alchymii i osobnostech s ní spojených. Také prošli magickou místností Faustova domu a pak lehce zasvěceni vystoupali po spirále života vzhůru k nebesům.  Následovala prohlídka Muzea pražských pověstí a strašidel. Jedná se o podzemní uličku duchů, která je vybudována na úrovni dřívějších středověkých ulic, nabízí atmosféru půlnoční Prahy před dávnými lety. V další části exkurze se naše skupina rozdělila na dvě části. První polovinu čekala zážitková plavba lodí pražskými Benátkami, druhá část výpravy navštívila Muzeum Karlova mostu. Poté se skupinky vyměnily. Plavba lodí byla pro mnohé žáky neopakovatelným zážitkem. Kapitán posádku seznámil s tradicí patentních vltavských člunů Vodouch, s historií Starého Města i unikátními plavebními koridory. Děti zahlédly z lodě ostrov Kampu, Čertovku, Strakovu akademii, obdivovaly Lichtenštejnský palác či kyvadlo na Letné, bezpečně poznaly Národní divadlo i Petřín, také si připomněly Strahov a Hradčany, zážitkem pro ně byl i neopakovatelný pohled na Karlův most přímo z lodi.  Plavba byla zpříjemněna teplým čajem a pardubickým perníkem. V podvečer si žáci prošli adventní trhy na Staroměstském náměstí, prohlédli si vánoční stromeček, koupili si něco dobrého na zub a nějaký suvenýr. Ti starší se prošli po Pařížské ulici.
Exkurze se vydařila, cestou domů byla již na mnohých žácích patrná únava.

Autor: PM