Aktuality ŠD

Čarodějnické rejdění podruhé

Před čarodějnickým programem na školním hřišti Koumáci společně vytvořili čarodějnici
pro večerní program městyse. Někteří si vyrobili svého čarodějnického maňáska nebo kočičku. Čarodějnické rejdění a netradiční disciplíny jsme si moc užili.

Koumáci v knihovně

V pondělí 22.4. nás v knihovně městyse Sepekov přivítala p. Mikešová, která si pro nás připravila pohádkové kvízy. V prostředí knihovny se nám líbilo, vypůjčili jsme si zajímavé knihy ke společnému čtení.

Další dubnové dění u Koumáků

Mimo jiné aktivity jsme společně oslavili Den Země a zamysleli se, jak se k ní chovat.

Čarodějnice v družině

Po dopoledních čarodějnických aktivitách ve škole, přišla řada i na nás. Pro děti z 1.- 6. třídy jsme přichystali několik dalších disciplín na školním hřišti: jízda čarobusem, kouzlo s balonkem, chůze na zpomalovacích botách, navlékání prstenu, kouzelné proměny, lovení příšerek, čarovný obraz, detektor lži, běh se žhavou koulí a další. Po absolvování disciplín proběhlo čarodějnické pasování v podobě medailí. Mlsným jazýčkům jsme nabídli pečené pochoutky: ,,žížalí" muffiny nebo perník s překvapením. Nejvíce se děti těšily na losování odměn, kterým jsme zakončili letošní čarodějnické klání.

Duben u Badatelů

Koumáci se chystají na Velikonoce

Dubnové radovánky u Koumáků

Březen-jaro je tu!

Návštěva knihovny

V pondělí 8. dubna jsme s žáky druhé a třetí třídy navštívili místní knihovnu. Paní Mikešová připravila pro děti kvíz, který prověřil znalost pohádkových postav. Po vyhodnocení kvízu následovalo losování o několik knih. Ruka štěstěny také rozhodla o vítězi hlavní ceny: Co má vědět správný Čech. Cestou nazpět jsme zavítali do místních obchodů. Pod kaštanem děti našly stín a chuť k četbě nových příběhů.

Únorové dění u Koumáků

Karneval se Slávkem a Bártem

Leden u Koumáků

Únorové hrátky

Karneval se Slávkem a Bártem

Leden u badatelů

Mikuláš a čertí odpoledne u Koumáků

Advent a vánoční posezení u Koumáků

Prosinec 2023

Listopad u badatelů

Vzhůru do oblak

V úterý 21. 11. jsme s družinou vyrazili na interaktivní výstavu ,,Leťme vysoko” do Českých Budějovic. Vydali jsme se na cestu poznání historie létání a fyzikálních zákonů. Nahlédli jsme do přírodní laboratoře. Mikroskopem jsme si prohlédli např. paví pero, motýlí křídla, nažky javoru. Zkoušeli jsme aerodynamiku ptačích letek. Znovu a znovu jsme spouštěli horkovzdušný balón, a sledovali jeho pohyb vzhůru ke stropu pavilonu. Jak pracovali předchůdci animovaného filmu, jsme zjistili roztáčením simulátoru pohybu. V dílničkách se děti zabavily výrobou raket. Jak daleko rakety dolétnou, děti zjišťovaly v letecké aréně. Zájemci o paragliding si mohli vyzkoušet posed v padáku, nebo se nechat povozit v kluzáku. Další část výstavy se věnovala živému divadlu. Děti si zahrály na stínové herce, a vyzkoušely létat s nasazenými křídly. Největší obdiv sklidili tropičtí motýli. V motýláriu děti pozorovaly poletování motýlů. Kdo měl štěstí, mohl motýla poškrábat na bříšku. Ve fotokoutku na nás čekaly kostýmy hmyzu, povolání a létajících superhrdinů. V relaxační části s mraky nad hlavou, děti vyslechly příběh s ponaučením o mýtickém vzduchoplavci Ikarovi. Na závěr si děti vyrobily papírovou loutku Pegase a Ikara. Do poslední chvíle jsme si výstavu užili a domů odjížděli plný zážitků a inspirace.
Foto II.

Listopadové dění u Koumáků

Říjen plný událostí (2023)

Proč je 28. října svátek

To jsme si společně připomněli u pomníku padlých za I. s. v. i na místním úřadu.

Zvířátkoví kamarádi

I v družině jsme si připomněli Světový den zvířat a navštívili našeho kamaráda, malého chovatele ptáků, Adámka.

Taneční tělocvik

16. října nás navštívil Doctor Dancer s programem Taneční tělocvik.

Den stromů

20. října jsme společně oslavili Den stromů.

Návštěva mazlíčků

Září 2023 2. a 3. třída

Včelka Bětka

Ve čtvrtek 21. 9. nás navštívil pan Šimko s programem Včelka Bětka, doplněným praktickými ukázkami.

Koumáci z I. oddělení družiny zahájili nový školní rok

Červen 1. třída

Květen 1. třída

I. odd. červen 23

Soutěžní odpoledne

Co se u nás děje - květen 2. a 3. třída

Semenec naplno

Foto 1. třída
Foto 2.-5. třída

Duben (2. a 3. třída)

Březen a duben v družině

Exkurze v čistírně odpadních vod

V pátek 21.4. jsme se dozvěděli, kam putuje špinavá odpadní voda a jak se zní stává téměř čistá voda. Cestu odpadní vody jsme zkusili i ztvárnit na papír.
Cesta vody, exkurze

Čarodějnice

28.4. si všechna oddělení školní družiny vyzkoušela čarodějnické disciplíny. Například jízdu v čarovoze, běh v sedmimílových botách, slalom na koštěti, hod příšerkami, uvaření kouzelného lektvaru atd. Odpolední rejdění jsme si zpestřili opékáním špekáčků a pojídáním muffinek, které napekly paní asistentky. Společně jsme si „Čarodějnice nanečisto“ hezky užili.
Čarodějnice nanečisto (2. a 3. tř.)
Čarodějnice v družině (1. tř.)

Duben (1. tř.)

Duben

Březen (1. tř.)

Březen 1. třída