O nás

Vzdělávací program Mateřské školy Sepekov nazvaný „Svět kolem nás“ je založen na přímých zážitcích dětí, vychází z jejich samostatné činnosti a individuální volby.

mateřská škola

Vycházíme ze základních cílů:

- Pomoci dětem v jejich rozvoji a učení.

- Pomoci dětem osvojit si základy hodnot, na nichž je založena naše společnost.

- Stát se samostatnými osobnostmi schopnými se projevit a působit na okolí.

Veškeré aktivity obsahují prvky hry a tvořivosti. Připravujeme pro děti tyto doplňkové programy: Celé Česko čte dětem (návštěva knihovny), Polytechnická výchova (využití dílniček MŠ), Povídálek (logopedická prevence), Od semínka k plodu (činnosti na školní zahrádce), Divadélko s úsměvem (návštěva loutkových divadel), Veselé pískání – Zdravé dýchání (hra na flétnu), Hravé lyžování (spolupráce s lyžařskou školičkou Kvasejovice), Plaváček (plavecký kurz).

Během roku připravujeme pro děti například rej masek, mikulášskou a vánoční nadílku. Děti se zúčastňují slavnostního vítání občánků do života, připravujeme vystoupení pro rodiče a slavnostní rozloučení s budoucími „školáky“ v Kulturním centru Sepekov. Zúčastňujeme se výchovných koncertů v ZUŠ Milevsko, „Sportovních her pro mateřské školy“ v Milevsku.
Koncem roku se vydáváme na výlet a chystáme budoucím školákům tablo.

Mgr. Věra Máchová