Obhajoba absolventských prací

Obhajoba absolventských prací 1

Ve čtvrtek 23. 6. 2022 obhajovali žáci 9. ročníku své absolventské práce. Témata prací, která si vybrali ke zpracování, byla různorodá, například Chov koní, Beatles, Lední hokej, Myslivost, Stavitelství, Rock... Při vlastní obhajobě předvedli žáci prezentaci na počítači doplněnou mluveným projevem.

Mohli ji zpestřit také názornými pomůckami. Na závěr odpovídali na všetečné dotazy poroty, která byla složena z ředitelky školy, třídní učitelky a z vyučujícího informatiky.
Cílem absolventských prací je žáky naučit hledat a třídit informace, doplnit je vlastními myšlenkami, zpracovat je elektronicky dle určeného formátování, zvládnout tvorbu obsahu a citaci zdrojů. U ústní prezentace se hodnotí mluvený projev, udržení očního kontaktu s publikem, schopnost reagovat na dotazy. Třešničkou na dortu jsou ukázky či pomůcky, které s tématem absolventské práce souvisí. Získané dovednosti se budou žákům hodit při jejich dalším studiu či při hledání zajímavé práce.
Všechny absolventské práce byly úspěšně obhájeny.

Autor: PM